آیا احمدی نژاد هم به دنبال انتخابات آزاد است؟

و در خبر منتشر شده توسط سایت خبرآنلاین، احمدی نژاد دو بار از این واژه استفاده کرده بود.
جالب اینجا بود مواردی که دو سایت مذکور بدان اشاره کرده بودند، متفاوت بود! و جالب‌تر اینکه طبق خبر منتشر شده توسط خبرگزاری  ایسنا و سایت اطلاع رسانی ریاست جمهوری، احمدی نژاد اصلاً از واژه انتخابات آزاد استفاده نکرده بود!
با توجه به تناقض شدید و عجیب رسانه‌ها، بخش‌های سیزدهم و چهاردهم فیلم مصاحبه تلویزیونی احمدی نژاد که مرتبط با موضوع انتخابات بود و همچنین فایل صوتی کل مصاحبه، توسط تریبون مستضعفین مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد برخلاف اخبار سایت ‌ها، احمدی نژاد در پاسخ به سوال برنامه های دولت برای انتخابات رئیس جمهوری، اصلا از واژه انتخابات آزاد یا واژه ای نزدیک به آن استفاده نکرده است. همچنین مشخص شد  رئیس جمهور در بخش پایانیِ پاسخ به سوال قبل از سوال برنامه ‌ای دولت برای انتخابات (مرتبط با طرح‌های مهر ماندگار و قیمت ارز) اصلا عبارت «انتخابات باید آزاد باشد» را نگفته بود و فقط بیان کرده بود:
«البته انتخابات مال ملته، آزاد، حق ملته، هیچ کس حتی نباید در ذهنش بگذرد که بخواهد دخالت بیجا کند، حق نداره کسی، مال ملته و ملت هم اجازه نمی دهه و ما هم البته در خدمت ملت، هر کسی بخواد…» (مجری سوال بعدی را طرح می کند)
متاسفانه تمامی این سایت ها برداشت های خود از محتوای سخنان رئیس جمهور را بعنوان متن سخنان ایشان منتشر کرده بود که اقدامی نادرست و برخلاف اخلاق رسانه ای و تقوای سیاسی می باشد.
در مرحله بعدی، به بررسی سخنان احمدی نژاد در اولین همایش ملی قوه‌ مجریه در حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران در مورخ ۱۲ آذر پرداخته شد. با نگاهی به محتوای خبر منتشر شده توسط سایت اطلاع رسانی ریاست جمهوری، مشخص شد که منظور احمدی نژاد از بیان اظهارات مذکور، انتقاد از طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری که همان روزها در حال بررسی در صحن علنی مجلس بود، می باشد و نه انتقاد از آزاد نبودن انتخابات در شرایط فعلی یا گذشته (برخلاف اخبار خبرگزاری مهر و سایت الف که بدان اشاره شد)! متن کامل سخنرانی مذکور همان روز توسط سایت اطلاع رسانی ریاست جمهوری منتشر شد (علاوه بر فایل صوتی و فیلم) و بخش مورد بحث آن بدین ترتیب بود:
«اخیراً بحثی با عنوان تغییر قانون انتخابات ریاست جمهوری مطرح شده است. صرف نظر از اینکه این امر به چه سرنوشتی دچار شود، به نظرم نفس این کار اولاً، خلاف قانون اساسی است و همة ما سوگند خورده‌ایم که خلاف قانون اساسی عمل نکنیم. چرا در کاری که صراحت دارد خلاف قانون اساسی است وارد شویم و وقت و پول مردم را صرف آن کنیم؟ این مخالف صریح اصول ۶ و ۱۱۵ است… اصل بر رأی مردم است. انتخابات آزاد، حق مردم است؛ هم اصالت دارد، هم ضرورت دارد و هم اهمیت دارد. در اینکه بخواهند برخلاف قانون اساسی، صلاحیت‌های رئیس جمهور را ببندند به نظر عده‌ای که ملت هیچ حقی به آن‌ها نداده است. کسی زمانی استاندار، وزیر و وکیل بوده است، در دوره‌ای که بوده از حقوقش استفاده کرده و مسئولیت‌هایش را هم پاسخ داده است. حالا ما انتخاب رئیس جمهور را که بالاترین رکن جمهوری و مردم سالاری است، منوط به این کنیم که عدة دیگری قبلاً تأیید کنند؛ سیاسی بودنش را عده‌ای و دین‌دار بودنش را عده‌ی دیگری! یعنی اگر کسی بخواهد رئیس جمهور بشود، باید کاغذی دستش بگیرد و دنبال آدم‌ها راه بیفتد! آیا در قانون اساسی، رئیس جمهور این است؟»
متاسفانه سایت‌های مذکور با حذف بخش‌های قبل و بعد صحبت‌های احمدی نژاد در این همایش، سعی کرده اند صحبتهای ایشان را به گونه دیگری جلوه دهند که اقدامی نادرست و برخلاف اخلاق رسانه ای و تقوای سیاسی می باشد.

مخاطب تذکر رهبری چه کسانی بودند؟
اما رهبری انقلاب در خصوص انتخابات آزاد چه گفتند:
«امروز آنچه بنده تشخیص میدهم – که بررسى حرکات دشمن نشان میدهد – این است: با اینکه ما حدود پنج ماه به انتخابات داریم، ذهن دشمن متوجه انتخابات ماست. انتخاباتى که در خرداد آینده در پیش داریم، از نظر ما مهم است، از نظر دشمن هم مهم است؛ حواسش به آن انتخابات است. اگر میتوانستند کارى میکردند که اصلاً انتخابات انجام نگیرد، این کار را میکردند. خب، این کار براى آنها میسور نیست، مقدور نیست؛ مأیوسند از این که بتوانند این کار را انجام دهند. یک بار بعضى‌ها تلاش کردند که انتخابات مجلس را عقب بیندازند؛ حتّى به ما گفتند اگر میشود، دو هفته عقب بیندازید. گفتیم نمیشود؛ انتخابات باید در همان روزِ خودش انجام بگیرد؛ یک روز هم نباید عقب بیفتد. نتوانستند، دستشان به جائى نرسید. آنها این را تجربه کرده‌اند، میدانند انتخابات عقب‌افتادنى نیست؛ لذا دنبال راه‌هاى دیگرند. یکى از هدفها این است که کارى کنند که انتخابات بدون حضور پرشور و همگانى مردم برگزار شود. این را از حالا همه بدانند: آن کسانى که ممکن است از سر دلسوزى، راجع به انتخابات یک توصیه‌هاى عمومى بکنند که آقا انتخابات اینجورى باشد، آنجورى نباشد، حواسشان باشد به این مقصود دشمن کمک نکنند؛ مردم را از انتخابات مأیوس نکنند، هى نگویند انتخابات باید آزاد باشد. خب، معلوم است که انتخابات باید آزاد باشد. ما از اول انقلاب تا حالا سى و چند تا انتخابات داشته‌ایم؛ کدامش آزاد نبوده است؟ در کدام کشور دیگر، انتخابات از آنچه که در ایران میگذرد، آزادتر است؟ کجا صلاحیتها ملاحظه نمیشود، که اینجا روى این مسائل هى تکیه بکنند، هى تکیه بکنند، هى بگویند، هى تکرار کنند و یواش یواش این ذهنیت را به خیال خودشان در مردم به وجود بیاورند که خب، این انتخابات فایده‌اى ندارد؟ این یکى از خواسته‌هاى دشمن است. آن کسانى که در داخل، این حرفها را میزنند، ممکن است غفلت کنند. من میگویم غفلت نکنید، حواستان باشد، کار شما جدول مورد نظر دشمن را پر نکند؛ مقصود او را تکمیل و تتمیم نکند. این یکى از راه‌هاى از شور و هیجان انداختنِ انتخابات است.

یک مسئله‌ى دیگر این است که به مردم گفته شود، تلقین شود که انتخابات سلامت لازم را ندارد. البته بنده هم تأکید میکنم که انتخابات باید سالم برگزار شود؛ منتها این، راه دارد. در جمهورى اسلامى، در قوانین ما، راه‌هاى قانونىِ بسیار خوبى براى حفظ سلامت انتخابات پیش‌بینى شده است. البته کسانى بخواهند از طرق غیر قانونى عمل کنند، خب به ضرر کشور میکنند؛ کمااینکه در سال ۸۸ از راه‌هاى غیر قانونى وارد شدند، کشور را دچار هزینه کردند، براى مردم اسباب زحمت درست کردند، براى خودشان هم اسباب بدبختى و سرشکستگى در زمین و در ملأ اعلى شدند. راه‌هاى قانونىِ خوبى وجود دارد. بله، بنده هم اصرار دارم که انتخابات باید با سلامت کامل، با رعایت امانتِ کامل انجام بگیرد. مسئولین دولتى و مسئولین غیر دولتى که در کار انتخابات دست‌اندرکارند و مسئول هستند، همه باید طبق قانون، با دقت کامل، با رعایت کمال تقوا و پاکدستى عمل کنند تا انتخابات سالمى پیش بیاید؛ و مطمئناً هم چنین خواهد شد. یکى از راه‌ها هم این است که سعى کنند در ایام انتخابات، سر مردم را به یک چیز دیگرى گرم کنند؛ یک حادثه‌اى پیش بیاورند، یک ماجرائى درست کنند؛ یک ماجراى سیاسى، یک ماجراى اقتصادى، یک ماجراى امنیتى. البته این هم جزو نقشه‌هاى دشمن است، اما بنده مطمئنم که ملت ایران بسیار بصیرتر و باهوش‌تر از این است که با یک چنین ترفندهاى خصمانه‌ى دشمنان یا عوامل دشمنان فریب بخورد؛ نه، ان‌شاءاللّه انتخابات به اذن‌اللّه، به حول و قوه‌ى الهى، به فضل پروردگار، انتخابات خوب و پرشورى خواهد شد.»
گذشته از آن‌چه گفته شد واضح است که هشدار صریح رهبری خطاب به همه سیاسیون و مسئولین کشور است و همه من‌جمله رئیس جمهور باید با دقت در انتخاب کلمات در زمین‌بازی‌ای که «انتخابات آزاد» تنها بهانه و اسم رمز آن است ناخواسته ایفای نقش نکنند

/ 1 نظر / 23 بازدید
جنگ جوی سبز

یه مشت جون ساده به هم افتادین دارید چرت پرت میگید . برید بپرسید چه جوری شد که همین امامتون (خامنه ای) یواشکی و البته به زور اومد و رهبر شد.[لبخند]